Warunki lokalowe

Małe Zuchy to miejsce przyjazne dzieciom i ich Rodzicom.

Mieścimy się na terenie Osiedla Leśnego, wśród terenów zielonych, w otulinie zabytkowego Fortu Bema.

W trosce o maluchy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby warunki lokalowe placówek spełniały najwyższe standardy sanitarne i przeciwpożarowe. Parterowy lokal przedszkola o powierzchni ponad 160 m2, a w nim 4 sale dydaktyczne, został wyposażony w specjalną wentylację i klimatyzację tak, aby w pomieszczeniach utrzymywała się stała temperatura, zaś łazienki dostosowane do potrzeb maluszków. W kuchni przedszkolnej przygotowujemy zdrowe sniadania i podwieczorki oparte na naturalnych składnikach.

Nowy zlobek to parterowy lokal o powierzchni ponad 100 m2, a w nim sala zabaw, sypialnia, 2 łazienki i oddzielna kuchnia ze zmywalnia.

Przedszkolaki przebywają w osobnych salach, gdzie mają dostęp do własnych stolików i materiałów dydaktycznych, koniecznych do prowadzonych zabaw grupowych oraz zajęć edukacyjnych dostosowanych do wieku dzieci. W ciągu dnia dzieci odpoczywają razem na specjalnych leżaczkach. Dla nich też została przeznaczona łazienka z małymi ustępami oraz nisko zawieszonymi umywalkami.

Podopieczni zlobka korzystają z wyposażenia sensorycznego zlobka i sali zabaw ruchowych, gdzie maja dużo miejsca do własnej ruchowej ekspresji.

Obiady dostarcza nam firma kateringowa, specjalizująca się w żywieniu małych dzieci. Jadłospis opracowywany jest przez technologa żywienia i dietetyka. Rodzaj posiłków konsultujemy z rodzicami i zapewniamy żywność każdego rodzaju, zgodnie z upodobaniami dzieci, także dla dzieci alergicznych i na specjalnych dietach. Bierzemy udział w programach promujących kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. 

Reklama