Dlaczego MY?

Świadomy wybór Rodziców

„Wszystkie przeżycia wczesnego wieku, wszystko co w dziecku zostanie obudzone i rozwinięte pozostaje mu właściwe przez całe życie”. 

C. Orff

Małe Zuchy to miejsce, gdzie najważniejszy jest holistyczny rozwój dziecka, a sedno stanowią proces dydaktyczny i emocje dziecka. Od jakości tych lat spędzonych w przedszkolu zależy przecież jak dziecko będzie sobie radzić później w szkole! Dlatego edukacja naszych podopiecznych oraz ich wszechstronny rozwój są dla nas priorytetem. Równocześnie zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie. Darzymy szacunkiem naszych podopiecznych, opierając metody wychowawcze na założeniach komunikacji bez przemocy i rodzicielstwa bliskości.

Jesteśmy przedszkolem dwujęzycznym. Poranki to czas na zajęcia edukacyjne z wychowawca w języku polskim. Jest to czas przeznaczony w przedszkolu na realizację podstawy programowej w języku polskim, z użyciem metod, które bazują na zabawie, czyli formie najbardziej naturalnej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to czas skupienia na zajęciach dydaktycznych, w czasie których wykorzystuje się szeroki wachlarz metod dydaktycznych i przeplatany swobodna zabawą.

Popołudnia z native speakerem to czas zaplanowany na swobodną zabawę z osobą posługującą się jedynie językiem angielskim. W tym czasie nauczyciel anglojęzyczny pracuje z dziećmi plastycznie, muzycznie, inicjuje gry i zabawy, śpiewa piosenki, komunikując się jedynie w języku angielskim. Aktywność ta opiera na założeniach immersji językowej, czyli zanurzeniu w języku obcym, co ma sprzyjać naturalnemu przyswajaniu języka angielskiego.

Zatrudniamy profesjonalnych nauczycieli oraz zespół współpracujących z nimi specjalistów. Oprócz codziennej naukę języka angielskiego poprzez zabawę oferujemy naukę drugiego języka obcego do wyboru – hiszpański lub francuskiIMG_8441

W stałym kontakcie z Rodzicami pozostaje też nasz psycholog oraz logopeda, którzy czuwają nad holistycznym rozwojem Małych Zuchów. Pamiętamy także o potrzebach sensorycznych i rozwoju umiejętności społecznych naszych pociech. Każda grupa bierze udział w treningu umiejętności społecznych organizowanym przez specjalistów.

Organizujemy spacery przyrodnicze po Forcie Bema, zajęcia plenerowe oraz ciekawe wycieczki, przedstawienia i warsztaty. Wśród zajęć dodatkowych mamy autorskie zajęcia umuzykalniające, zespoły muzyczne, naukę gry na pianinie, spotkania z instrumentami muzycznymi oraz GORDONKI. Realizujemy rozszerzony program edukacji muzycznej zintegrowany z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Pracujemy metodą projektu.

Oferujemy również mathriders, szachy, judo, balet i roar dance oraz Minecraft w wersji edukacyjnej w języku angielskim.

Dbamy także o to, aby dzieci spożywały zdrowe posiłki. W tym celu bierzemy udział w programach mających na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s