Aktualności Przedszkola

Rekrutacja na kolejny rok szkolny

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą naszego przedszkola do kontaktu i zapisów na nowy rok szkolny 2017/2018. 

IMG_0409W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. Tutaj każdy dzień jest nową przygodą. Przedszkolaki poznają otaczający je świat wszystkimi zmysłami, umacniając poczucie własnej wartości, co pomaga im osiągnąć pełną gotowość szkolną. Tak przygotowany przedszkolak radośnie pójdzie do szkoły, gdzie z przyjemnością będzie zdobywał kolejne umiejętności.

CZYTANIE GLOBALNE w naszym przedszkolu

Wprowadziliśmy do naszych zajęć metodę globalnego czytania.

Podczas czytania globalnego dziecko odpoznaje i nazywa cały wyraz, nie wnikając w jego strukturę nawet nie znając liter. Dzieci „odczytują” nazwy w całości. Postrzegają bowiem zapis graficzny wyrazu jako całości, tak jakby patrzyły na budowlę z klocków lego bez uświadamiania sobie – póki co – że składa się ona z poszczególnych klocków. Demonstrując dziecku plansze z wyrazami sprawiamy, że zapamiętuje ono ich wygląd, kojarzy z nazwą, a że potencjał intelektualny maluchów jest olbrzymi, szybko przyswaja sobie treść wielu plansz.

NOWE ZAJĘCIA: gry i zabawy rozwojowe oraz zajęcia umuzykalniające w naszym przedszkolu

Gry i zabawy rozwojowe to zabawy ćwiczące pamięć, spostrzegawczość, mowę i komunikację oraz gry planszowe i zabawy ruchowe, jak też ćwiczenia relaksacyjne – tu często z użyciem bajek.

Zajęcia umuzykalniające polegają na łączeniu muzyki, rytmu, tańca i zabawy. Dzięki temu pomogą pobudzić i rozwinąć naturalne zdolności dzieci oraz ich poczucie rytmu, muzykalność, słuch muzyczny i zdolności taneczne. Dzieci nauczą się poruszania do rytmu, reagowania na zmiany, odzwierciedlania charakteru muzyki ruchem i gestem, dobrego kojarzenia i przemieszczania się w przestrzeni i swobody w ruchach, własnej improwizacji do muzyki śpiewem i tańcem, współdziałania w grupie, oraz odwagi, otwartości i inwencji twórczej. Zajęcia te pomogą poznać, zrozumieć i pokochać muzykę.

Sztuczki ze sztuką – nowe warsztaty dla dzieci w naszym przedszkolu

Sztuczki ze sztuką to zajęcia ze sztuki dla dzieci.

Chcemy przybliżyć najmłodszym zagadnienia związane ze sztuką. Na naszych zajęciach przedstawimy dzieciom tajemnice artystycznych pracowni, pory roku ukryte w dziełach sztuki i odkryjemy co stanie się, gdy połączymy ze sobą barwy. Wprowadzimy w świat niezwykłych malarzy, rzeźbiarzy i architektów.

Jeszcze w czerwcu pierwsze warsztaty. Po wakacjach cykl nowych zajęć!

Niepubliczne Przedszkole „Małe Zuchy” przystąpiło do Akademii Zdrowego Przedszkolaka

Mając na uwadze kształtowanie zdrowych nawyków w zakresie szeroko pojętego zdrowia naszych przedszkolaków, wprowadziliśmy w ostatnich miesiącach wiele zmian do naszych jadłospisów. Chcemy, aby Małe Zuchy również w przedszkolu uczyły się co to znaczy zdrowe odżywianie. Z tego względu organizujemy warsztaty kulinarne owocowo-warzywne, opowiadamy dzieciom o szczególnych właściwościach zdrowotnych niektórych produktów oraz podajemy w ramach posiłków przedszkolnych posiłki, które wzmocnią ich odporność.

W tym roku szkolnym zdecydowaliśmy się również przystąpić do programu „Przedszkolak pełen zdrowia” w ramach akcji edukacyjnej Akademii Zdrowego Przedszkolaka i wyruszyliśmy w „Podróż do krainy pełnej zdrowia”.

Program ten został podzielony na cztery główne akcje: jesienną, zimową, wiosenną i letnią. Przez cały rok będziemy tworzyć mapę zdrowia przedszkolaka, która będzie  wizualizacją zdobywanej przez dzieci wiedzy na temat właściwego żywienia, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, wychowania, profilaktyki zdrowia, sprawności manualnej oraz kultury.