Aktualności Żłobka

IMG_1118Nowy żłobek już od września!

Już 1 września 2017 r. otwieramy nowy większy żłobek. W bliskim sąsiedztwie aktualnie działających Małych Zuchów powstanie wkrótce nowa placówka.

CZYTANIE GLOBALNE w naszym żłobku

Wprowadziliśmy do prowadzonych zajęć metodę globalnego czytania.

Podczas czytania globalnego dziecko odpoznaje i nazywa cały wyraz, nie wnikając w jego strukturę nawet nie znając liter. Dzieci „odczytują” nazwy w całości. Postrzegają bowiem zapis graficzny wyrazu jako całości, tak jakby patrzyły na budowlę z klocków lego bez uświadamiania sobie – póki co – ze składa się ona z poszczególnych klocków. Demonstrując dziecku plansze z wyrazami sprawiamy, że zapamiętuje ono ich wygląd, kojarzy z nazwą, a że potencjał intelektualny maluchów jest olbrzymi, szybko przyswaja sobie treść wielu plansz.

Nowe zajęcia w naszym żłobku – GORDONKI!

Gordonki to zajęcia umuzykalniające metodą E.E. Gordona dla niemowląt i dzieci w wieku do 3 lat. Prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. Eliasa E. Gordona i polegają na stymulowaniu rozwoju dziecka przede wszystkim za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, jak też rozwoju mowy!

Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. 

Na zajęciach wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka, rozwijana wrażliwość słuchowa, kształtowany głos, doskonalone umiejętności śpiewania, jak tez podejmowania różnych działań oraz współdziałania z innymi.

Nowy plan zajęć:

  • zajęcia edukacyjne
  • zabawy plastyczne
  • zabawy rytmiczno-muzyczne
  • nowe zajęcia oparte na integracji sensorycznej 
  • GORDONKI!

Niepubliczny Żłobmalezuchy logo 1__ek i Przedszkole bierze udział w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.
Program ten zapewnia stały kontakt i wsparcie dla Żłobka z zakresu żywienia przez dietetyków z Uniwersytetu Medycznego, jak też przeprowadzanie w żłobku certyfikowanych warsztatów żywieniowych dla Personelu oraz dostęp do biuletynów żywieniowych z praktycznymi poradami dla Rodziców.

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s