AKTUALNOŚCI

Leśne Zuchy – przedszkole leśne

Leśne Zuchy to alternatywa dla przedszkola “budynkowego”. Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, w miejscowości Mariew, przy ul. Kwiatowej 136A stworzyliśmy wspaniałe miejsce dla dzieci – leśne przedszkole.

Zapraszamy do zapisów na jeden z miesięcy letnich 2017 r. (lipiec i/lub sierpień) oraz od września 2017 r. Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt z Agnieszką pod nr tel. 0504 166 992 lub emailem: info@lesnezuchy.pl przedszkole rocznik 2012 - 2013

Przyjęło się zakładać, że leśnym nazywamy takie przedszkole, w którym proporcja czasu spędzanego pod gołym niebem do czasu w pomieszczeniu wynosi około 80% do 20%. Jest to jednak tylko orientacyjny wyznacznik i powinien być szacowany w skali roku – proporcje czasu spędzanego pod dachem i pod gołym niebem zależą również od pory roku – latem dzieci spędzają na dworze nawet i 100% dnia, podczas gdy mroźną zimą wyprawy plenerowe są krótsze.

Przedszkole leśne to w założeniu przedszkole bez ścian i sufitów, w którym dzieci spędzają czas niemal wyłącznie na zewnątrz, gdzie dorośli opiekunowie nie nadzorują, a towarzyszą, gdzie nie ma tradycyjnych zabawek, a dzieci bawią się tym, co znajdą na ziemi i co same zbudują… Ważną teorią jest również „flow learning” Josepha Cornella, nauka przepływu, która w dużym skrócie polega na tym, by obudzić w dziecku entuzjazm, skupić jego uwagę, pozwolić mu doświadczać i dzielić się inspiracjami.

Leśne Zuchy to wspaniałe miejsce na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Dysponujemy prawie 2 ha ogrodzonym terenem zielonym, gdzie stworzyliśmy dla naszych przedszkolaków fantastyczny plac zabaw blisko natury. Tutaj przyroda i naturalna kreatywność dzieci wyznaczają ścieżkę edukacyjną. Mamy również dostęp do budynku, a w nim sanitariaty, kuchnię oraz salę wyposażoną w pomoce zgodne z obserwacjami Marii Montessori. 

 

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s